Weronika postanawia umrzeć - w nowej odsłonie
Podręcznik wojownika światła - w nowej odsłonie
Alchemik
Od 25 lat w Polsce. Niezmiennie inspiruje. Alchemik w nowej odsłonie.
Alchemik
w nowej szacie graficznej autorstwa Cataliny Estrady
Alchemik
Alchemik - edycja limitowana
Alef
Brida
Czarownica z Portobello
Demon i panna Prym
Hipis
Jedenaście minut
Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam
Piąta góra
Podręcznik wojownika światła
Szpieg
Walkirie
Weronika postanawia umrzeć
Weronika postanawia umrzeć - edycja filmowa
Zahir
Zdrada
Zwycięzca jest sam
Spokój. Kalendarz 2024
Siła. Kalendarz 2023
Prostota. Kalendarz 2022
Spotkania. Kalendarz 2021
Sekrety. Kalendarz 2020
Droga. Kalendarz 2019
Wolność. Kalendarz 2018
Przyjaźń. Kalendarz 2017
Odwaga. Kalendarz 2016
Alchemia. Kalendarz 2015
Dzielenie się. Kalendarz 2014
Alchemia "Alchemika"
Czarodziej. Biografia Paulo Coelho
Prorok. Listy miłosne Proroka
Zwierzenia pielgrzyma
Alchemik jako niezwykłe zjawisko wydawnicze
Pierwszą książką, która ukazała się nakładem wydawnictwa Drzewo Babel, był Alchemik Paula Coelho. Powieść jest niezwykłym zjawiskiem wydawniczym na całym świecie. Od paru lat utrzymuje się na światowych listach bestsellerów i w wielu krajach jest na pierwszej pozycji tych list. Przetłumaczona została na 61 języków w 150 krajach. Rozeszła się w ponad 30 milionach egzemplarzy na całym świecie. W Polsce do końca grudnia 2006 roku sprzedano 495 000 egzemplarzyAlchemika i został on uznany za najlepiej sprzedającą się w 1998 roku książkę zagraniczną, za co otrzymał tytuł Asa Empiku.
Określana jest jako powieść kultowa i wymieniana w jednym szeregu z takimi tytułami jak: Mały Książę, Mewa czy Buszujący w zbożu. W Brazylii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Stanach Zjednoczonych, na Tajwanie i we Włoszech Alchemik stał się lekturą szkolną, a w Polsce w roku szkolnym 2001/02 został wprowadzony do szkół jako lektura uzupełniająca. The Graduate School of Business przy Uniwersytecie w Chicago poleca go swoim studentom, uważając, że pogłębia intuicję.
Powieść została przeniesiona również na deski teatralne i jest grana w Chorwacji, Francji, Japonii, Norwegii, Stanach Zjednoczonych, Turcji, krajach byłej Jugosławii, a także w Polsce (premiera odbyła się w Teatrze Polskim w Bielsku Białej w marcu 2000 roku). W Japonii i we Włoszech na jej podstawie powstał musical, Warner Brothers kupiło prawa do ekranizacji, a BMG wydało płytę kompaktową The Alchemist’s Symphony, skomponowaną przez Waltera Taieba.
Książka Paula Coelho została przyjęta z zachwytem i entuzjazmem przez różne środowiska i kręgi społeczne (filozofów, psychologów, ludzi sztuki, biznesmenów). Zauroczyła laureata nagrody Nobla Kenzaburo Oe, króla Szwecji Karola Gustawa, piosenkarkę Madonnę, aktorki Isabelle Adjani i Julię Roberts, reżysera Clauda Leloucha, piłkarza Ronaldo..., natomiast w Polsce – Jolantę Kwaśniewską, Hannę Gronkiewicz – Waltz, Agnieszkę Osiecką, Annę Szałapak, Justynę Steczkowską, Małgorzatę Braunek, Wojciecha Eichelbergera, Edytę Bartosiewicz, Małgorzatę Ostrowską, Edytę Olszówkę oraz wielu, wielu znanych i nieznanych...